OAZA MAZURSKA
DOMKI
Poznaj ofertę naszych domków
SPŁYWY KAJAKOWE RZEKĄ KRUTYNIĄ
Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Gości do skorzystania z oferty spływów kajakowych rzeką Krutynią, najbardziej malowniczą rzeką pojezierza mazurskiego.
W odległości kilku kilometrów od Oazy Mazurskiej znajduje się wiele miejsc zrzutów kajaków na Krutynię.
Spływ kajakowy podczas pobytu na Mazurach to obowiązkowy punkt planowanych aktywności, dlatego zachęcamy do spędzenia czasu właśnie w ten sposób. Rzeka w swoim biegu posiada zarówno bardzo spokojne i płytkie odcinki, jak również takie, które zmuszają do większego wysiłku i prowadzą przez większe akweny wodne w postaci jezior. Z pewnością każdy znajdzie odpowiadający jego umiejętnościom kajakarskim odcinek, a krajobrazy które mogą Państwo ujrzeć podczas takiej wycieczki zapierają dech w piersi.


Załączona mapa obrazuje odległości oraz kształt rzeki i akwenów, poprzez które prowadzą główne trasy spływów. Czas płynięcia jest uzależniony od indywidualnych umiejętności kajakarskich.

W razie zainteresowania organizacją spływu prosimy o zgłoszenie tego faktu z jednodniowym wyprzedzeniem.

Proponowane trasy spływów:
Krutyń – Zielony Lasek – najbardziej malowniczy odcinek Krutyni, wiodący niemal w 100% wąskim korytem rzeki, bez większych akwenów wodnych. Trasa dla rodzin z dziećmi, nawet tymi najmniejszymi. Głębokość wody na tym odcinku jest tylko w nielicznych momentach powyżej 2 metrów. W głównym nurcie rzeki w wielu miejscach widać piaszczyste dno. Długość ok. 2 km.

Krutyń – Rosocha – podobnie jak odcinek Krutyń – Zielony Lasek wiedzie w całości wąskim korytem Krutyni. Trasa równie malownicza, tyle że dłuższa i przedzielona przeprawą przez młyn w Zielonym Lasku, który jest doskonałym miejscem na złapanie oddechu i pożywienie się. Długość ok. 3,5 km
Cierzpięty – Nowy Most – etap, dla zahartowanych kajakarzy, który rozpoczyna się na jeziorze Mokre. Następnie, po minięciu śluzy, wpływamy na jezioro Krutyńskie, którym wpływamy do Rezerwatu Rzeki Krutyni. Na odcinku prowadzącym przez rezerwat, aż do Krutynia występuje zakaz opuszczania kajaków.

Od tego momentu cała trasa prowadzi wąskim korytem rzeki, które charakteryzuje się dużą ilością meandrów, zakoli. Płynąć możemy obserwować liczne gatunki przepięknej flory i fauny. 

Stanice i porty, które mijamy po drodze są doskonałymi miejscami odpoczynku. Długość ok. 30 km

Wszystkie trasy spływów kajakowych na rzece Krutyni mają swój urok. Mogą Państwo wybrać dowolną konfigurację i stworzyć swój własny, unikalny etap w oparciu o załączoną mapkę i zrealizować go z naszą pomocą!

Zarezerwuj swój pobyt już dziś!
tel.: 502 401 724
Oaza Mazurska Przemysław Kulig
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram